Латексне лігування гемороїдальних вузлів в медичному центрі Вел Медікл, м. Кам‘янець-Подільський.
Латексне лігування – це малоінвазивний спосіб видалення гемороїдальних вузлів, заснований на їхньому самостійному відторгненні після накладання спеціальних лігатур (латексних кілець).
Лігатура – це невелике щільне кільце, що складається з натуральних речовин, безпечних для організму людини. Воно накладається на основу вузла, що виступає у просвіт кишки. Як правило, відмирання вузла відбувається за 7-10 днів після процедури.
Варто зазначити, що ця методика застосовується для лікування геморою на другій і третій стадіях. Саме на цьому етапі між основою та пучком судин видно чіткі межі.
За один сеанс можна обробити 1-2 вузли. У деяких випадках (коли існують протипоказання до оперативного лікування, важкий супутній анамнез) лігування проводиться і на четвертій стадії розвитку хвороби, коли вузол значно виступає у просвіт кишки, може випадати з неї при дефекації та напрузі.
Переваги латексного лігування:
Як відбувається процедура лігування?
Пацієнт знаходиться у спеціальному кріслі. Для об’єктивної візуалізації та визначення розташування гемороїдального вузла у пряму кишку вводиться аноскоп. Через нього хірург-проктолог вводить вакуумний лігатор – це спеціальний прилад, на наконечник якого надягають кільця (у нерозтягнутому вигляді їхній внутрішній діаметр становить 1 мм).
Лігатор «всмоктує» у свою головну частину вузла (за допомогою вакуумної помпи). Ніжка вузла, де проходять судини, оголюється, та на неї «одягається» латексне кільце. Воно перетягує основу, внаслідок чого живлення вузла кров’ю припиняється.
Протягом близько 5-7 днів після процедури вузол «відмирає», відокремлюється та виводиться разом із кільцем з організму природним шляхом.
Тривалість латексного лігування становить 15-20 хвилин і майже не викликає дискомфорту. Після проведення процедури пацієнт одразу повертається до звичайного способу життя та назавжди забуває про больові відчуття.
Підготовка до процедури латексного лігування в медичному центрі Вел Медікл, Кам‘янець-Подільський.
Перед призначенням лікування методом лігування латексними кільцями в МЦ Вел Медікл проводиться обов’язкове комплексне обстеження, яке включає бесіду та збирання анамнезу, пальцеве дослідження прямої кишки, призначається відеоаноскопія та ректороманоскопія.
Під час огляду визначається наявність інших проктологічних патологій: тріщин, зовнішніх вузлів, запальних процесів. Проктолог встановлює вид і стадію геморою, визначає найбільш ефективний метод лікування у кожному окремому випадку.
Проводяться консультації з вузькими фахівцями за наявності супутніх чи хронічних захворювань у пацієнта.
Обов’язкові аналізи: загальноклінічний аналіз крові та коагулограма. За кілька днів до процедури пацієнт виключає приймання препаратів, які розріджують кров.
Протипокази
Проктологи медичного центру Вел Медікл комплексно обстежують пацієнта, аналізують інформацію про поточний стан організму, перш ніж призначити цей вид лікування.
Послужити протипоказанням для застосування лігування можуть такі патології:
Реабілітація
Протягом 7 днів після втручання рекомендується дотримуватись наступних правил: