WellMedical clinic
Запис онлайн

Ультразвукове дослідження

Ультразвукове дослідження у дітей органів і судин – найбільш поширений високоінформативний метод діагностики захворювань дитячого організму. УЗД допомагає лікареві поставити правильний діагноз.

В клініці Вел Медікл проводяться такі види ультразвукового дослідження дітей:

  • ехокардіографія (УЗД серця дитини);
  • нейросонографія (УЗД головного мозку) – виконується дітям першого року життя при відкритому джерельці;
  • УЗД кульшових суглобів;
  • УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка);
  • УЗД органів черевної порожнини з визначенням скорочувальної функції жовчного міхура;
  • УЗД нирок, сечоводів, сечового міхура;
  • УЗД органів малого тазу;
  • УЗД мошонки;
  • УЗД щитовидної залози;
  • УЗД слинних залоз;
  • УЗД молочних залоз;
  • УЗД м’яких тканин;
  • УЗД тимуса (вилочкової залози);
  • УЗД лімфатичних судин.

 

Діагностика проводиться на апаратах експертного класу «Siemens Acuson S 2000», виробництва «Siemens Medical Solution USA, Inc.» (США).

Апарати  «Siemens Acuson S2000» створені з використанням інноваційних технологій:

  • 3D і 4D об’ємна візуалізація;
  • Пакет розширених кардіологічних досліджень і стрес-ехо – speckle-tracking – кардіографія;
  • ICE – візуалізація структури серця в режимі 3D;
  • Clarify –технологія оптимальної візуалізації просвіту судин;
  • Hanafy Lens – технология однорідності ультразвукового променя по всій площі зрізу;
  • Advanced SieClear – технологія численності напрямків сканування;
  • Sie Scape – опція панорамного широкоформатного сканування;
  • Virtual Touch – інноваційний спосіб оцінки жорсткості тканини із застосуванням еластографії зсувної хвилі;
  • eSie Touch ™ Elasticity Imaging – візуалізує параметри еластичності, використовуючи ручну компресію для виявлення місць відносної щільності тканин;
  • ARFI – метод посиленого акустичного імпульсу для оцінки фіброзу печінки;
  • Four Sight 4d – технологія візуалізації анатомічних структур і патологічних змін;
  • Амніоскопічна візуалізація – технологія візуалізації структур плоду на усіх етапах вагітності;
  • Fetal Heart STIC – технологія об’ємної візуалізації серця плоду, призначена для створення 3D-зображення органу;
  • ABVS (Автоматичний сканер обсягу грудної залози), який надає тривимірне дослідження молочної залози, концентруючись як на жировій так і залозистої тканини, і виявляє навіть дрібні зміни в їх структурі.

Підготовка до різних видів УЗД

УЗД органів черевної порожнини

Процедура проводиться на порожній шлунок, останній прийом їжі дозволяється за  5 годин. Якщо діагностику рекомендують у плановому порядку, то за 2 дні до неї потрібно відмовитися від продуктів, що провокують здуття. Це чорний хліб, солодощі, капуста, фрукти, алкоголь, молоко та газовані напої.

Напередодні та в день дослідження ви можете випити будь-який вітрогінний засіб, в складі якого є симетикон. Це допоможе попередити накопичення повітря в черевній порожнині, що ускладнює проведення процедури. Перед УЗД черевної порожнини можна пити воду, але вона має бути негазована.

УЗД нирок та сечового міхура

Спеціальної підготовки до УЗД нирок не існує. Якщо це дослідження проводиться в комплексі з обстеженням органів черевної порожнини, то пацієнт має прийти натщесерце.

Перед ультразвуковим дослідженням сечового міхура потрібно випити приблизно 1 – 1,5 л рідини протягом години та не відвідувати туалет. Через те, що цей орган порожнистий, повноцінний огляд можливий лише за умови його наповненості рідиною. Останній акт сечовипускання перед УЗД має бути не пізніше, ніж за 3 – 4 години.

УЗД органів малого тазу

Органи малого тазу на УЗД можна досліджувати двома шляхами: трансабдомінально та трансвагінально. Перший варіант передбачає доступ датчиком через передню черевну стінку. Якщо рекомендовано саме такий вид діагностики, то напередодні бажано зробити очисну клізму, а протягом останньої години до процедури випити 1л води без газу. Трансабдомінальне УЗД виконується лише за умови повного сечового міхура. Частіше за все його призначають дітям, підліткам та пацієнткам, які не живуть статевим життям.

Трансвагінальне УЗД виконується без спеціальної підготовки, але перед ним пацієнтці потрібно сходити в туалет, щоб сечовий міхур був пустий. В деяких випадках лікар може порекомендувати пройти це обстеження на якийсь певний день менструального циклу.

УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз, як правило, проводиться на 7 – 14 день циклу, хоча в деяких випадках ці терміни лікар може рекомендувати індивідуально. Спеціальної підготовки до процедури немає, УЗД проводиться незалежно від прийому їжі або часу доби.

За необхідності під контролем УЗД можна зробити тонкоголкову біопсію, якщо в грудях виявлено сумнівне новоутворення. Пацієнткам, що постійно приймають гормональні контрацептиви можна проходити УЗД на будь-який день циклу.

УЗД передміхурової залози (простати) і калитки

Зробити УЗД простати можна двома способами:

  • трансректально (датчик вводиться у пряму кишку);
  • трансабдомінально (процедура проводиться через шкіру живота).

Перший спосіб найбільш інформативний, тому що завдяки близькому контакту датчика з передміхуровою залозою, її тканини можна добре оглянути та діагностувати навіть дрібні зміни. Підготуватися до трансректального дослідження можна, зробивши напередодні очисну клізму. За годину до процедури пацієнту потрібно випити  1л води без газу, тому що вона проводиться на повний сечовий міхур. Якщо УЗД простати буде виконане через передню стінку живота, клізму робити не потрібно. Достатньо не ходити в туалет протягом декількох годин до процедури та випити приблизно літр води, щоб відчувати позив до сечовипускання.

УЗД щитоподібної залози, тимусу та м’яких тканин

Для цих видів УЗД не потрібна спеціальна підготовка. Якщо пацієнт щодня приймає якісь медикаменти (наприклад, засоби замісної терапії), то перед дослідженням не потрібно якось коректувати схему прийому чи відміняти ліки.

Еластографія

Еластографія – ACUSON S2000 використовує самий повнофункціональний в області пакет еластографічніх додатків з використанням як механічного стиснення,  так і метод посиленого акустичного імпульсу (ARFI).

УЗД еластографія – дослідження тканин методом натискання на них спеціальним УЗД-датчиком. Ступінь деформації тканини дає змогу визначити щільність новоутворення. Висока жорсткість освіти при проведенні еластографії свідчить про високу ймовірність його злоякісного походження. За результатами діагностики формується колірна картограма еластичності. Так відтінками зеленого і червоного кольорів на екрані відображається більш еластична структура тканини, а більш жорстка – синім кольором.

Еластографія дозволяє без додаткового втручання визначити фіброзну трансформацію тканин або органів, онкологічні хвороби молочної залози, ураження лімфовузлів або щитовидної залози. Крім цього, вона дозволяє визначити багато хвороб печінки, включаючи цироз, фіброз і рак, гемангіоми і кісти. Також вона застосовується при моніторингу доброякісних новоутворень в області м’яких тканин, або поразок підшкірної клітковини, а також дозволяє оцінити наявність відхилень в структурі тканин на тлі загоєння ран (виявлення келоїдних рубців), при склеродермії, псоріазі. Він же дозволяє визначити шкірні набряки при деяких системних хворобах і обмінних порушеннях.

Використання УЗД-еластографії допомагає у виявленні меланоми, карцином шкіри. Серед показань до сканування виділяють наявність прощупується інфільтрату під шкірою, щоб уточнити його природу. Еластографія дозволяє визначити запалення тканин, ліпоми і первинний рак шкіри, а також наявність метастазів. За допомогою цієї методики оцінюють і стан регіонарних лімфовузлів при їх збільшенні.

Що можна обстежити за допомогою еластографії у Медичному центрі “Вел Медікл”:

  • Щитовидну залозу
  • Молочні залози
  • М’які тканини
  • Печінку

Чи потрібна підготовка до еластографії?

Для проведення еластографії молочних залоз і щитовидної залози не потрібно спеціальної підготовки.

Для проведення еластографії печінки потрібно за 3 дні виключити продукти, що викликають метеоризми, обстеження проводиться натще.

 

Ціни

УЗД серця (ехокардіографія) лікар вищої категорії
750 грн.
УЗД очей
500 грн.
УЗД щитовидної залози лікар вищої категорії
750 грн.
УЗД молочної залози
550 грн.
УЗД молочної залози лікар вищої категорії
950 грн.
– Печінка
– Жовчний міхур
– Селезінка
– Підшлункова залоза
УЗД кульшового суглобу до 6-ти місячного віку
500 грн.
УЗД органів малого тазу абдомінальним датчиком (ТА)
500 грн.
УЗД калитки з доплерометрією
550 грн.

Наші лікарі

Волошин Володимир Климентійович

Волошин Володимир Климентійович

Лікар з ультразвукової діагностики

Володимир Климентійович має 46-річний досвід роботи лікарем

Детальніше
Слугіна Марина Євгеніївна

Слугіна Марина Євгеніївна

Лікар – хірург першої категорії,
лікар з ультразвукової діагностики

Марина Євгеніївна має 17-річний досвід роботи лікарем

Детальніше
Сафонова Яна Олександрівна

Сафонова Яна Олександрівна

Лікар-акушер-гінеколог, лікар з ультразвукової діагностики

Закінчила Дніпропетровську державну медичну академію у 2017 році

Детальніше
Панютіна Світлана Володимирівна

Панютіна Світлана Володимирівна

Лікар з ультразвукової діагностики

Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця у 2012 році

Детальніше