WellMedical clinic
Запис онлайн

Пункції під контролем УЗД

Пункції під контролем УЗД в медичному центрі Well Medical м. Кам‘янець-Подільський.

Пункція — проколювання стінки будь-якої порожнини чи утвору організму (судини, порожнистого або паренхіматозного органу, пухлини, інфільтрата) з лікувальною або діагностичною метою.

У медичному центрі Вел Медікл виконуються такі пункції під контролем УЗД:

– Пункція молочної залози;
– Пункція щитовидної залози.

Такі види пункцій класифікують як малоінвазивні. Під час їх виконання пацієнт може відчувати незначні больові відчуття чи дискомфорт при проколюванні шкіри голкою. Сама процедура – безболісна.

Пункційна біопсія молочної залози під контролем УЗД в медичному центрі Вел Медікл Кам‘янець-Подільський.

Пункція молочної залози є діагностичним методом в мамології, який застосовують при виявленні в грудних залозах рідинних новоутворів чи патологічно змінених лімфатичних вузлів (згідно з ехоморфологічного типу, визначених при ультразвуковому досліджені (ВIRADS-3 і вище).

Висока інформативність методу (понад 90%) досягається завдяки забору клітин на цитологічне дослідження під контролем УЗД.

Як проводиться пункція молочної залоз?

Лікар медичного центру Вел Медікл на початку процедури проводить антисептичну обробку шкіри грудної залози, з якої будуть проводити пункцію.

Під контролем УЗД, фахівець вводить спеціальний шприц з голкою для забору клітин в грудну залозу. Коли забір клітин проведено, шприц з голкою видаляють, а на місце проколу накладається стерильна пов’язка.

Після цього, пацієнт може повертатись до звичайного ритму життя. Тривалість діагностичної процедури складає 15 хвилин.

Результат пункції молочної залози

Клітинний матеріал, який було отримано під час пункції, лікар скеровує в лабораторію для цитологічного дослідження.

Надалі це дозволить лікарю прийняти правильне рішення щодо тактики лікування чи спостереження за утвором. Цитологічне дослідження виконується лабораторією 5 днів після проведеної пункції.

Пункційна біопсія щитовидної залози в медичному центрі Вел Медікл Кам‘янець-Подільський.

Тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАПБ) щитовидної залози під контролем УЗД передбачає проведення забору матеріалу (біоптату) для детального аналізу із вузлів чи патологічно змінених ділянок у щитовидній залозі спеціальним тонкоголковим шприцом.

Отриманий біоптат відправляють для подальшого цитологічного дослідження, який надасть відповідь стосовно доброякісних чи злоякісних змін. На сьогодні пункційна біопсія з вузлів чи інших утворень щитовидної залози є найінформативнішим методом морфологічного дослідження з точністю результатів 96–8 %.

Покази до пункційної біопсії щитовидної залози:

– будь-які вузлові утворення, розмір яких один або більше сантиметрів у діаметрі;

– при збільшенні раніше виявлених вузлів на 5 та більше міліметрів у рік;

– коли при УЗД лікар запідозрює злоякісність процесу у щитовидній залозі.

Як проводиться пункція щитовидної залози?

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ) не потребує підготовки та знеболення, відбувається під контролем ультразвуку.

У Медичному центрі Вел Медікл проведення тонкоголкової біопсії (пункції) щитовидної залози проводиться під контролем УЗД. Такий метод проведення дослідження є максимально точним та безпечним.

Перед початком дослідження пацієнт оголює ділянку шиї для повноцінного доступу до обстежуваної ділянки або за потреби знімає верхній одяг до пояса, після чого лягає на спину на спеціальну кушетку, а під його шию кладуть валик для найкращого виведення ракурсу щитовидної залози.

Лікар УЗД проводить діагностику ділянки для майбутнього проколу шкіри. Антисептичними засобами проводять обробку передньої поверхні шиї, шкіру зрошують препаратами для місцевої анестезії та вводять шприц з голкою (спеціальний для забору клітин).

Пацієнту під час проведення дослідження заборонено крутити головою, розмовляти, кашляти чи навіть ковтати слину, оскільки голка може зміститися, і тоді забір буде проведено з іншої ділянки. В окремих випадках пацієнт перед проведенням обстеження приймає заспокійливі препарати для уникнення хвилювання.

Після проведення забору голку зі шприцом одразу видаляють, а на місце проколу накладають антисептичний пластир. Пацієнт одягається та йде із медичного закладу. Жодних обмежень після проведення маніпуляцій немає.

Біоптат зі шприца наносять на предметне скло, з якого формується мазок для його подальшого відправлення на цитологічне дослідження. Результати обстеження готують протягом 5 днів, які одразу передають лікарю.

Наступний крок для пацієнта – повторна консультація в лікаря у медичному центрі Вел Медікл для подальшої інтерпретації результатів дослідження та призначення відповідного лікування.

Ціни

Консультація лікаря-ендокринолога
450 грн.
Огляд
Встановлення попереднього діагнозу
Рекомендації щодо обстеження і лікування
Повторна консультація
Розробка схеми лікування за результатами аналізів
Контроль лікування
Консультація онколога-мамолога
450 грн.
Огляд
Встановлення попереднього діагнозу
Рекомендації щодо обстеження і лікування
Повторна консультація
Розробка схеми лікування за результатами аналізів
Контроль лікування
Діагностика
Процедури