WellMedical clinic
Запис онлайн

Тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАПБ) щитовидної залози під контролем УЗД

Пункція щитовидної залози в медичному центрі Вел Медікл Кам‘янець-Подільський.

Тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАПБ) щитовидної залози під контролем УЗД передбачає проведення забору матеріалу (біоптату) для детального аналізу із вузлів чи патологічно змінених ділянок у щитовидній залозі спеціальним тонкоголковим шприцом.

Отриманий біоптат відправляють для подальшого цитологічного дослідження, який надасть відповідь стосовно доброякісних чи злоякісних змін. На сьогодні пункційна біопсія з вузлів чи інших утворень щитовидної залози є найінформативнішим методом морфологічного дослідження з точністю результатів 96–8 %.

Покази до пункційної біопсії щитовидної залози:

– будь-які вузлові утворення, розмір яких один або більше сантиметрів у діаметрі;

– при збільшенні раніше виявлених вузлів на 5 та більше міліметрів у рік;

– коли при УЗД лікар запідозрює злоякісність процесу у щитовидній залозі.

Як проводиться пункція щитовидної залози?

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ) не потребує підготовки та знеболення, відбувається під контролем ультразвуку.

У Медичному центрі Вел Медікл Кам’янець-Подільський проведення тонкоголкової біопсії (пункції) щитовидної залози проводиться під контролем УЗД. Такий метод проведення дослідження є максимально точним та безпечним.

Перед початком дослідження пацієнт оголює ділянку шиї для повноцінного доступу до обстежуваної ділянки або за потреби знімає верхній одяг до пояса, після чого лягає на спину на спеціальну кушетку, а під його шию кладуть валик для найкращого виведення ракурсу щитовидної залози.

Лікар УЗД проводить діагностику ділянки для майбутнього проколу шкіри. Антисептичними засобами проводять обробку передньої поверхні шиї, шкіру зрошують препаратами для місцевої анестезії та вводять шприц з голкою (спеціальний для забору клітин).

Пацієнту під час проведення дослідження заборонено крутити головою, розмовляти, кашляти чи навіть ковтати слину, оскільки голка може зміститися, і тоді забір буде проведено з іншої ділянки. В окремих випадках пацієнт перед проведенням обстеження приймає заспокійливі препарати для уникнення хвилювання.

Після проведення забору голку зі шприцом одразу видаляють, а на місце проколу накладають антисептичний пластир. Пацієнт одягається та йде із медичного закладу. Жодних обмежень після проведення маніпуляцій немає.

Біоптат зі шприца наносять на предметне скло, з якого формується мазок для його подальшого відправлення на цитологічне дослідження. Результати обстеження готують протягом 5 днів, які одразу передають лікарю.

Наступний крок для пацієнта – повторна консультація у лікаря-ендокринолога у медичному центрі Вел Медікл для подальшої інтерпретації результатів дослідження та призначення відповідного лікування.