WellMedical clinic
Запис онлайн

Естетична флебологія

Естетична флебологія в медичному центрі Вел Медікл Кам‘янець-Подільський.

Естетична флебологія – це напрямок практичної флебології, що займається усуненням косметичних дефектів, які виникають внаслідок захворювань судин.

Лікувальні та косметичні процедури дозволяють усунути поодинокі поверхневі судинні утворення (судинні зірочки, сітки із синіх чи фіолетових капілярів).

Також вони ефективно борються з більш вираженими проявами, такими як ретикулярний варикоз, що супроводжується сплетенням капілярів червоного, синього, пурпурового кольору, які помітні через шкіру.

Захворювання судин на ранніх стадіях проявляються появою на нижніх кінцівках судинних зірочок, сітки із синіх чи фіолетових капілярів. Для лікаря це може стати явною ознакою розвитку варикозної хвороби у пацієнта.

Звивисті судини діаметром 1-2 мм, що проглядують крізь шкірний покрив, можуть суттєво псувати зовнішній вигляд.

Пацієнти починають соромитися того, як виглядають ноги, ховають їх навіть у спекотні дні під колготками. Все це завдає фізичного та психологічного дискомфорту.

Питання вирішить естетична флебологія.

Даний напрямок медицини поєднав у собі найкращі практики флебології та косметології. Головне завдання флеболога – повернути естетику ніг, усунути зовнішні прояви початкової стадії варикозної хвороби без серйозного хірургічного втручання.

Види естетичної корекції вен:

 • Естетичне видалення вен на ногах за допомогою лазера набуло широкого поширення. Процедура спрямована на склеювання вен під дією енергії діодного лазера. Тривалість лікування залежать від кількості та розмірів судинних зірочок. В основному для усунення більшості з них досить одного сеансу. Для інших потрібно від 3 до 5 повторень.

  Процедура триває від 15 до 30 хвилин за умов амбулаторії. Після проведення маніпуляцій реабілітаційний період займає трохи більше 7 днів. Не можна протягом цього терміну відвідувати баню і сауну. Важливо пам’ятати, що після будь-яких впливів лазером неможна піддавати засмазі на сонцю та солярію місце, яке піддавалось лазерному впливу, від 3 до 6 місяців.

 • Мініфлебектомія – це малоінвазивне операційне втручання, спрямоване на видалення судин через невеликі проколи. Лікування не потребує госпіталізації, проводиться під місцевою анестезією.

  Після проведення мініфлебектомії реабілітаційний період триває кілька тижднів. Відновлення вимагає носіння компресійного трикотажу протягом цього часу, щоб запобігти утворенню нових варикозних вен.

  Потрібно уникати тривалих періодів стояння, підйому важкостей і аеробних вправ з участю ваших ніг. Також флеболог вкаже на необхідність занять лікувальною гімнастикою і заборонить на якийсь час відвідувати сауни та лазні.

Кожна з методик має свої особливості, переваги та недоліки. Тільки лікар може дати рекомендації щодо вибору оптимального способу на основі клінічної картини та загального стану здоров’я пацієнта.

Показання до процедури:

– помітна сітка з розширених капілярів (ноги та інші ділянки тіла);

– Зниження тонусу окремих вен і артерій маленького калібру (судинні зірочки, сіточки);

– Гемангіоми і телеангіектазії, що виникають після деяких захворювань.

Протипоказання до процедури:

 • Гострі і хронічні інфекційні хвороби;
 • Онкологічні патології і цукровий діабет;
 • Вагітність і лактація;
 • Наявність в місцях (ногах та інших ділянках тіла), де планується видалення судин, свіжих порізів, саден і подряпин.

Підготовка до естетичної флебології

У медичному центрі Вел Медікл м. Кам‘янець-Подільський перед процедурою обов’язково проводиться консультація лікаря, виконується діагностика, що включає візуальний огляд, УЗД вен нижніх кінцівок, лабораторні аналізи, при показах консульації інших лікарів. Тільки після цього розробляється план естетичної флебології, вибирається ефективний метод корекції.